Dieta sokowa – smaczne odchudzanie

Jedną z najpopularniejszych metod na odtruwanie organizmu jest detoks sokowy. Jego zadaniem jest zminimalizowanie problemów ze strony układu trawienia, dodanie energii, polepszenie samopoczucia, a także poprawa sylwetki. Dieta ta, opiera się na koktajlach owocowo-warzywnych oraz na sokach. Dieta z soków pozwala na wprowadzenie do codziennego jadłospisu niezbędnych witamin i minerałów. W przypadku kiedy chcemy oczyścić organizm musimy na okres diety zrezygnować ze spożywania normalnych posiłków i zastąpić je produktami owocowo-warzywnymi.

Dieta sokowa

Kiedy nasza skóra staje się matowa oraz występuje znaczny spadek odporności organizmu czy zmęczenie wskazane jest, aby zastosować soki oczyszczające. Pomysł na detoks sokowy powstał w myśl przekonań niektórych dietetyków, że nie wystarczą tylko i wyłącznie naturalne procesy aby organizm pozbył się nadmiaru toksyn i wówczas niezbędne są tak zwane diety odtruwające. Kiedy nasz tryb życia i pracy jest siedzący, kiedy brak nam aktywności ruchowej czy towarzyszy nam stres, używki lub nieodpowiednie odżywianie się idealnym rozwiązaniem może być dieta sokowa, która wprowadzi do naszego organizmu niezbędne minerały i witaminy zawarte w owocach i warzywach. Przed wprowadzeniem tej diety jaką jest dieta sokowa powinniśmy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach: detoks sokowy nie powinien być stosowane zbyt długo, ponieważ jeżeli wykluczyły z jadłospisu na przykład białko zwierzęce czy inne składniki na dłuższy czas wówczas możemy spowodować znaczne niedobory pokarmowe, osłabienie organizmu wyniszczenie czy zaburzenia hormonalne a w konsekwencji wiele innych problemów zdrowotnych.

Dlatego pamiętajmy, że każda dieta ma swoje dobre i złe strony. powinniśmy zachować szczególną ostrożność w przypadku kiedy musimy rezygnować innych pokarmów na rzecz tej diety. Dieta z soków jest bardzo popularna, ponieważ nie ogranicza nas za bardzo, gdyż możemy używać wszystkich warzyw i owoców oraz jest bardzo smaczna. Pamiętajmy jednak, że każda dieta ma swoje wady jak i zalety.