Zapachy w mieszkaniu

Zapachy w mieszkaniu

Mam bardzo ciekawe, małe hobby. Uwielbiam celebrować piękne chwile. Na przykład mam taką chwilę, gdy przyjdę zmęczona po pracy lub zakupach do domu. Ściągam ubrania, przebieram się w domowe ciuchy, myję ręce a następnie zaczynam swój magiczny rytuał. Potrzebna do tego mi jest świeca zapachowa, kominek, podgrzewacz, olejek zapachowy lub wosk. Wystarczy jeden element: świeczka, olejek lub wosk o ulubionym zapachu i mogę relaksować się po dniu pełnym przygód. Oczywiście stosownie do zapachu mogę manipulować swoim nastrojem. Świeczka zapachowa o zapachu cytrusów odpręży mnie, ale też pobudzi do dalszych działań. Cytrusy takie jak cytryna, pomarańcza czy grapefruit działają niezwykle mobilizująco.

Natomiast świeca zapachowa na przykład zapachu lawendy lub melisy uspokaja i wycisza – doskonale przygotowuje do snu lub krótkiego wypoczynku. W zależności jaki efekt chcemy osiągnąć tak możemy stosować dowolne zapachy. Świeczka zapachowa nie musi się palić cały czas. Gdy nasycimy pokój aromatem możemy ją zgasić i zostawić na następny raz nasz magiczny rytuał. To co robię nazywamy aromaterapią czyli leczeniem poprzez zapach. Niby takie proste: kilka kropel olejku, a daje dużo dobrego dla naszego organizmu. Nic tak nie relaksuje jak parę chwil na łóżku z zamkniętymi oczami podczas wdychania olejków eterycznych. Jednym z ostatnich moich ulubionych zapachów jest tzw. świąteczny zapach bożonarodzeniowy: pieczone jabłka, cynamon, karmel, imbir. Jest bardzo mocny, więc nie można z nim długo przesadzać, ale od razu wprowadza mnie w pozytywny świąteczny nastrój.

Niektórzy nie lubią takich zapachów lub w ogóle nie lubią świeczek zapachowych. Duszą się od nadmiaru olejków eterycznych w powietrzu. Ja na szczęście nie mam takiego kłopotu i do woli mogę zgłębiać różne zapachy. Ostatnio zachwyciła mnie świeca zapachowa Karmel i wanilia. Musze kolejny raz ją kupić. Bardzo słodka, troszkę dusząca ale ma w sobie cos ciekawego. Jak wchodzi się do mojego mieszkania czuć ją od razu – gościom bardzo się podoba.