Jak dobrze zaprojektować przestrzeń mieszkalną?

Jak dobrze zaprojektować przestrzeń mieszkalną?

Projektując przestrzeń mieszkalną należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych elementów, które powinny decydować o charakterze całego mieszkania.

Projektowanie wnętrz Poznań – jakie elementy są w domu najważniejsze?

Najważniejsza jest harmonia i spójność wszystkich pomieszczeń w domu. Klient powinien dokładnie powiedzieć co mu się podoba, a co nie, jak również wskazać konkretny styl, który jest bliski jego sercu, a czego nie zaakceptuje w swoim domu. Bardzo istotna jest dobrej jakości podłoga, która powinna posłużyć domownikom przez wiele lat, dlatego powinna się wybierać odcienie uniwersalne, które zbyt szybko nie wyjdą z mody. Ważne również jest, aby w większości pomieszczeń – zwłaszcza tych otwartych, podłoga byłą jednolita. W ten sposób optycznie powiększamy całą przestrzeń. Warto również zdecydować się na taką samą podłogę w poszczególnych pokojach – mieszkanie będzie wówczas bardziej spójne. Warto również postawić na jednolite, stonowane tło w postaci delikatnych kolorów na ścianach (ewentualnie jedna ściana może się wyróżniać). W ten sposób bez większych problemów można grać dodatkami i tekstyliami co jakiś czas zmieniając kolor. Na stonowanym tle ścian doskonale wyglądają dodatki w soczystych odcieniach. Kiedy kolor się już znudzi, wówczas wystarczy wymienić kilka dodatków na inny odcień bez konieczności robienia potężnego remontu.

1fb7590f47501b2a1be01dec4f307419-organic-architecture-residential-architecture

Projektowanie wnętrz Poznań – warto pomyśleć również o podziale pomieszczenia na strefy

W przypadku, kiedy dysponujemy jedną, dość dużą powierzchnią wówczas warto pomyśleć o podzieleniu jej na konkretne strefy za pomocą oświetlenia. Nie zamykajmy przestrzeni ściankami działowymi, ponieważ bardzo mocno zmniejszymy przestrzeń. Dużo lepszym pomysłem jest wydzielenie strefy dziennej przeznaczonej do wypoczynku i przyjmowania gości lub strefy jadalnianej za pomocą oświetlenia. Jeśli chodzi o meble to zawsze warto wybierać te bardziej nowoczesne i lekkie w swojej konstrukcji, które dodatkowo nie obciążą za bardzo całej przestrzeni, ale będą się w niej doskonale prezentować.