Luksusowy urlop na Mauritiusie

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o spędzeniu komfortowego urlopu. Piękne widoki, piaszczyste plaże oraz wspaniała pogoda to najczęściej nasz wymarzony urlop. Są miejsca na świecie, które pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach i się zrelaksować. Na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego leży wyspa Mauritius. Kusi ona turkusową wodą oraz białymi plażami. Nie bez powodu nazywa się ją rajem na ziemi.

Jak zaplanować podróż?

Wycieczka na Mauritius należy do egzotycznych wypraw. Czeka nas długi lot oraz zmiana czasu. Najlepszą ofertę dla wczasowiczów mają biura podróży. Wybierając tę opcje, nie tracimy czasu na rezerwację i porównywanie cen. Mamy również zapewnione poczucie bezpieczeństwa i stałą opiekę rezydenta w hotelu.

Co warto zobaczyć na Mauritiusie?

Na wyspie Mauritius wakacje możemy wzbogacić o zwiedzanie.
Miejsce, od którego powinniśmy zacząć jest park botaniczny Pamplemousses, gdzie możemy podziwiać lilię osiągające nawet do 4 metrów średnicy. Pięknym miejscem jest również rezerwat 7 Kolorów Ziemi. Możemy podziwiać tutaj wydmy zmieniające kolor w różnych odcieniach. Efekt kolorystyczny zależy w dużej mierze od kąta padania słońca oraz od pory dnia. Dziką roślinność i egzotyczne gatunki zwierząt, spotkamy udając się do miejscowego parku narodowego Black River Gorges. Na naszej liście również nie może zabraknąć słynnego wodospadu Chamarel, który mierzy ok. 100 metrów.

Mauritius pokochamy przede wszystkim za piękne plaże i widoki. Wyspa również uraczy swoich gości wyśmienitą kuchnią, która stanowi fuzję smaków z kilku kontynentów. Tutejsi mieszkańcy są bardzo przyjaźni i uśmiechnięci. Te wszystkie czynniki sprawiają, że na Mauritius chętnie się wraca. Potrzeba ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku idealnie na tej wyspie zostaje zaspokojona.