Remont starej kamienicy pod okiem projektanta wnętrz

Remont starej kamienicy pod okiem projektanta wnętrz

Budynki z historią przyciągają bardzo wielu ludzi, Którzy pragną mieszkać w niesztampowych miejscach. Na przykład w starej kamienicy można urządzić nowoczesne mieszkanie, któremu można z powodzeniem nadać lekko loftowy charakter. Trzeba jednak wiedzieć, jak należy wyremontować oraz przebudować taki budynek, aby wydobyć wszystkie jego mocne strony, a także poradzić sobie z niedogodnościami.

Projektowanie wnętrz i plusy tej usługi
Przykładowa stara kamienica doskonale obrazuje, jak ogromne plusy wynikają z zatrudnienia profesjonalnego projektanta wnętrz, który pomoże przearanżować tego typu budynek. W takich kamienicach bardzo często nie ma łazienek w konkretnych lokalach mieszkalnych, są natomiast wspólne ubikacje na korytarzach. Takie rozwiązania odpowiadały ludziom 60 czy 70 lat temu, jednak są nie do przyjęcia w dzisiejszych czasach. Angażując do współpracy architekta wnętrz oraz projektanta, można poradzić sobie jednak z takimi problemami. Z pewnością profesjonaliści znajdą sposób na to, aby tak przearanżować pomieszczenia, by dało się stworzyć łazienkę z toaletą.

Antresola
Mieszkania w kamienicach mają to do siebie, że zwykle są bardzo wysokie. Daje to możliwość tworzenia antresoli, na której zostanie zorganizowana na przykład sypialnia. Takie mieszkania, które zyskują nie jako kolejny poziom, wyglądają naprawdę świetnie. Poza tym nawet w niewielkim mieszkaniu można wydzielić intymną strefę do spania, niezależną od pokoju dziennego. Architekt i projektant wnętrz pomogą w stworzeniu odpowiedniego planu, dzięki czemu przearanżowanie mieszkania będzie możliwe. To zatem kolejny dowód na to, że warto korzystać z pomocy profesjonalistów, znajdujących się na tym temacie.

Zapraszamy: http://www.nickel-design.pl/