Laptop do pracy biurowej – na co zwrócić uwagę przy kupnie

Laptop do pracy biurowej – na co zwrócić uwagę przy kupnie

Na rynku jest spora ilość laptopów przeznaczonych do pracy biurowej. Chcąc dokonać zakupu takiego sprzętu łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Na co więc należy zwrócić uwagę?

Wygoda

Z racji tego, że przed takim laptopem użytkownik będzie spędzał po kilka godzin dziennie, laptop powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu i jak najmniej szkodliwy dla zdrowia. Jedną z ważniejszych cech jest matowa matryca. Nie odbija ona światła, a więc pozwala pracować w różnych warunkach oświetleniowych i przy padających na ekran promieniach słonecznych. Również zdecydowanie mniej męczy oczy, co w wypadku wielogodzinnej pracy jest też ważnym czynnikiem. Laptop do pracy biurowej posiadać też powinien wygodną klawiaturę oraz dobrego touchpada gdyż praca biurowa z reguły wymaga pisania wielkiej ilości tekstu, a z kolei nie zawsze istnieje możliwość podpięcia myszki. Ważlaptop-2598310_960_720ne też jest, by sprzęt posiadał dobry i cichy system chłodzenia. Przegrzewający się laptop może przytworzyć użytkownikowi nieprzyjemnych doznań fizycznych, nie wspominając już o tym, że w wyniku nagrzewania się laptopy tracą na wydajności i żywotności. Ciągły szum systemu chłodzenia z kolei też nie będzie przyjemny, szczególnie przy pracy wymagającej skupienia. Czynnikiem wpływającym na wygodę pracy jest też posiadanie przez laptop dużej ilości portów.

Wydajność

Laptop do pracy biurowej nie musi być aż tak wydajny ponieważ obsługiwane na nim są najczęściej programy tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz przeglądarki internetowe. Przy takich zadaniach lepsza karta graficzna nie wpłynie na komfort pracy i obsługę sprzętu. Zrezygnować też można z większej ilości rdzeni procesora.

Solidność

Należy zwrócić uwagę by sprzęt był dobrze wykonany i nie zawiódł w najbardziej odpowiedzialnym momencie. Z tego względu warto inwestować w sprawdzone, znane marki komputerowe. Również warto wybrać laptop z dyskiem twardym nowszej technologii SSD, gdyż, w odróżnieniu od HDD, sprawi ona, że laptop będzie bardziej odporne na wypadki typu upuszczenia czy uderzenia.