Ekskluzywna pościel z jedwabiu

Sypialnia służy do wypoczynku. To miejsce, które ukoi po ciężkim dniu, zregeneruje siły i z optymizmem wprowadzi w kolejny nowy poranek.
Niemniej ważne jest odpowiednie dobranie pościeli, tak by zapewnić najlepszy relaks w ciągu nocy.

Materiały wykorzystywane do produkcji pościeli

Wytwarza się je z czterech podstawowych materiałów: bawełny, wełny, jedwabiu i lnu. Wariantów jest całkiem sporo, bo niektóre z nich produkuje się z różnych materiałów, jak choćby satynę, która może być jedwabna, bawełniana albo syntetyczna. Pościele bawełniane świetnie sprawdzają się w jesienne i wiosenne noce, natomiast wełna zarezerwowana jest na mroźną zimę.
Pościel atłasowa do sypialni to najlepszy wybór na ciepłe letnie noce. Dzięki właściwościom tkaniny ochłodzi i przyjemnie otuli do snu.

Właściwości tkanin wybieranych na pościel

Tkaniny z bawełny mają wiele zalet, pozwalają skórze oddychać, dobrze odprowadzają wilgoć, ł są miłe w dotyku, a przede wszystkim łatwo je prać. Ich cena nie jest wysoka, dlatego są chętnie wybierane przez klientów. Niestety wadą jest duża podatność na gniecenie większości tkanin bawełnianych, choć na szczęście prasowanie nie wymaga wielkiego wysiłku.

Wełniana pościel jest jedną z najbardziej luksusowych. Nie tylko w czasie zimnych nocy, podczas których wyjątkowo dobrze chroni przed chłodem, ale również w cieplejsze, dzięki bardzo dobrej wentylacji. Wełna dostosowuje się do temperatury ciała. Zdecydowanie wybierana przez osoby starsze, ze względu na łagodzenie dolegliwości reumatycznych. Polecana także alergikom, gdyż nie przyciąga kurzu. Najbardziej popularną tkaniną wełnianą jest delikatny kaszmir.

Szlachetne pościele atłasowe, nie tylko są miłe w dotyku. Tkanina ta umożliwia świetną wymianę powietrza. Pościel atłasowa wybierana jest przez alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu.
Pościel atłasowa do sypialni należy do ekskluzywnych i luksusowych produktów.

Przewiewny len jednocześnie dobrze chroni przed chłodem, dzięki czemu sprawdzi się przez cały rok. Ma jednak wadę, gniecie się i kiepsko prasuje.

Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/posciel-atlasowa-c-2_6_233.html