Rozbiórka obiektów budowlanych

Rozbiórka obiektów budowlanych

wyburzenia i rozbiórkiIle kosztuje rozbiórka domu

Podejmują się realizacji inwestycji budowlanej w postaci stawiania nowego domu, najczęściej najpierw trzeba dokonać rozbiórki wcześniej istniejącej zabudowy na danej działce. Mało kto jednak wie, ile taka rozbiórka może kosztować. Czy jest to koszt dziesiątek tysięcy? A może setek?

Rodzaj prac?

W dużej mierze na ogólny koszt przeprowadzania wyburzania wpływ ma rodzaj i technika zastosowanych prac. Mowa tu oczywiście o rozbiórce budynku lub jego wyburzaniu. Oba te rozwiązania mają pewne wady i zalety, które trzeba poznać przed zdecydowaniem się na niej.
Rozbiórka przede wszystkim jest procesem znacznie wolniejszym, jednak pozwala na odzyskanie pewnych fragmentów budynku, które można później sprzedać, obniżając ogólne koszta operacji. Wyburzenia są znacznie szybsze, a pomóc przy wyburzeniu może firma wyburzeniowa, dzięki czemu zyskuje się czas, co zmniejsza koszta, jednak dodatkowo wziąć trzeba pod uwagę fakt, że dojdzie to ogólnego rachunku koszt wywiezienia gruzu, a także odpowiednie zabezpieczenie całego miejsca wyburzania.

Co jeszcze wpływa na cenę?

Sama technika to jednak nie wszystko. Na cenę ma wpływ oczywiście rozmiar domu, materiały, z którego został zbudowany, czy też znajdujące się w nim instalacje elektryczne, hydrauliczne itd.
Koniecznie trzeba pamiętać o tych aspektach i liczbach, ponieważ nieoszacowanie prac rozbiórkowych jest jednym najczęściej popełnianych błędów podczas przeprowadzania inwestycji budowy nowego domu. A przecież nikt nie lubi płacić więcej, niż zakładał.

Dowiedź się więcej o rozbiórkach na stronie http://pg-wyburzenia.pl/