Rozwód z orzekaniem o winie – ciężki temat.

Rozwód z orzekaniem o winie – ciężki temat.

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób się rozwodzi. Małżeństwa nie są już tak trwałe, jak były kiedyś. Jeżeli ludziom nie podoba się wspólne funkcjonowanie ze sobą, to po prostu z tego rezygnują. Problem sprawia jednak sama rozprawa rozwodowa i podział majątku. Jak wiadomo, każdy z małżonków chce otrzymać jak najwięcej z podziału majątku.waga

Podział majątku – jak się za to zabrać

Oczywiście nie ma problemu w momencie, kiedy małżonkowie są w stanie się dogadać. Jeśli jednak nie potrafią się dogadać, to pojawia się problem. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści na swojej rozprawie rozwodowej należy przede wszystkim, wynająć dobrego prawnika. Jeżeli adwokat jest dobry w tym co robi, to możemy uzyskać bardzo dużo z takiego rozwodu. Dlatego warto wybrać go rozważnie. Warto również zgromadzić wszystkie możliwe dowody świadczące o tym, że to nie przez nas, ale z winy drugiej strony doszło do całkowitego rozpadu małżeństwa.

Orzekanie o winie – najtrudniejszy moment całego rozwodu.

5Rozwody z orzekaniem o winie są o tyle trudniejsze, że ostatecznie ktoś musi wziąć na siebie winę i ponieść tego konsekwencję. Jak wiadomo, osoba na której korzyść zostanie rozpatrzona sprawa rozwodowa otrzyma więcej ze wspólnego majątku. Dlatego też tak ważne jest zgromadzenie dowodów świadczących o winie drugiej osoby. Dobre jest również posiadanie odpowiednich świadków, którzy mogą potwierdzić to co mówimy. Jeżeli mamy świadka, który potwierdzi nasza prawdomówności, to również sędzia o wiele bardziej nam wierzy. Rozwody kraków takie są bardzo trudne, ponieważ zawsze kończą się niezadowoleniem którejś ze stron. Ma to jednak na celu wytyczenie sprawiedliwości. Jeżeli przykładowo mąż bije swoją żonę przez całe małżeństwo, albo dopuścić się zdrady,  to niesprawiedliwym byłoby gdyby dostał on taką samą część majątku, jaką dostanie jego była żona. Ma to więc na celu przede wszystkim dochodzenie sprawiedliwości. Warunkiem takiego postępowania jest jednak posiadanie odpowiednich dowodów. Bez dowodów nie mamy niczego.