Które z roślin mogą być niebezpieczne?

Które z roślin mogą być niebezpieczne?

Na Świecie rosną setki tysięcy gatunków roślin. O fakcie tym dowiadujemy się już podczas naszej wczesnoszkolnej edukacji, słyszymy ciągle w telewizji, podczas oglądania programów przyrodniczych, czasem temat ten na swój sposób „przewija” się w innych środkach masowego przekazu. Obojętnie z jakiego źródła dowiedzieliśmy się o tym fakcie, to nie ma to żadnego znaczenia. Z resztą, po co komu jakiekolwiek źródło wiedzy, by odpowiedzieć sobie na pytanie „czy na Świecie istnieją setki tysięcy gatunków rośli”. Przecież wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i bez problemu zobaczymy, iż wielorakość roślin, jest wręcz zastraszająco duża.

 

3Nie wszystkie z rosnących roślin są zdrowe

Czy wszystkie jednak te rośliny, są bezpieczne? Jak pewnie sami również w tym przypadku potrafimy sobie odpowiedzieć- nie, nie wszystkie. Wiele roślin jest trujących, wiele z nich ma parzące liście, po kontakcie z którymi, możemy mieć problemy zdrowotne i być zmuszeni skorzystać z porady lekarza. Są też takie, które są zakazane i to nie z powodów tego, że są niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Rośliny konopi

Taką niechlubną sławą wśród roślin cieszy się niestety roślina konopi. Gatunek tej rośliny, rośnie w klimacie ciepłym, ale udaje się go wyhodować również w klimacie umiarkowanym. Roślina ta, jest w bardzo wielu krajach zakazana ze względu na swoje psychoaktywne właściwości. Na słusznością tego zakazu, myślę, że nie ma co się rozpisywać, a warto dodać, iż panuje on również w Polsce. Nasiona konopi są jednak w naszym kraju dozwolone i każdy może je posiadać, jeśli używa ich do celów kolekcjonerskich, czy też leczniczo, gdyż nie zawierają one żadnych substancji psychoaktywnych i możemy je bez żadnych trosk i zmartwień o podstawę prawną przechowywać, a nawet spożywać. Jedynym warunkiem jest, by nasion tych pod żadnych pozorem nie sadzić, gdyż wtedy dopuszczamy się przestępstwa.