Drążek do podciągania – idealny na rozbudowę pleców

W czasach, gdy niemal każdy chce dbać o wygląd swojego ciała, wielką popularność zyskały dotychczas pogardzane siłownie. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na wykupienie karnetu, jednak wcale to nie oznacza, że jesteśmy skazani na brak ćwiczeń i spadek kondycji. Jest wiele innych sposobów, które pozwolą nam osiągnąć wymarzony cel. Jednym z nich jest „przeniesienie” siłowni do domu. Wystarczy zakupić kilka przyrządów, by móc spokojnie trenować we własnych czterech ścianach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno drążka do podciągania.

Drążek do podciągania jest idealną propozycją dla osób, które chcą zwiększyć silę swoich mięśni oraz popracować nad gibkością ciała. Obecnie na rynku jest wiele drążków, które możemy zamocować we framudze drzwi. Regulacja wysokości jest nieograniczona, przez co możemy wykonywać za jego pomocą różne typy ćwiczeń. Najbardziej typowym jest oczywiście podciąganie. W jego trakcie wzmacniamy mięśnie ramion, klatki piersiowej oraz grzbietu. Po obniżeniu drążka możemy wykonywać na nim tzw. wymyki i odmyki gimnastyczne, które poprawiają ogólną koordynację ciała. Podczas wykonywania tego ćwiczenia wzmacniamy plecy, ramiona i brzuch. Jest ono jednak zalecane dla silniejszych trenujących, co nie zmienia faktu, iż nadal możemy się na drążku podciągać, co przyniesie nam wiele korzyści.

drążek do podciągania

Jak widać, drążek do podciągania jest świetnym wyposażeniem domowej siłowni. Niepozorna poprzeczka zainstalowana w drzwiach pozwala nam na intensywny trening w zaciszu własnego pokoju. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego przyrządu pozwolą nam na wszechstronny rozwój fizyczny, który osiągniemy, nie wydając pieniędzy na siłownię!