Obuwie dla rowerzysty

Każda dyscyplina sportowa wymaga stosowania nieco innego obuwia, jeśli chce się osiągać zadowalające wyniki. Podobnie jest z kolarstwem. Jak dobrać buty do tego sportu?

Uznana marka

Na pewno pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, jest metka przy butach rowerowych. Dobre obuwie na rower musi być wykonane z najlepszej jakości materiałów, na jakie można liczyć tylko kupując buty od znanego w środowisku producenta. Popularne wśród rowerzystów są buty fiveten. Firma ta od wielu lat jest jedną z dominujących na rynku. Buty five ten cechuje wysoka jakość materiałów, ale również solidne wykończenie.

Jak dobrać buty dla siebie?

Ażeby kupić buty five ten kraków należy wybrać konkretny ich model. Wybór jest duży, więc niekoniecznie musi to być takie proste. Przede wszystkim, należy szukać wśród butów fiveten przeznaczonych do jazdy na rowerze, który się posiada. Wielu amatorów kolarstwa nie zdaje sobie sprawy, że każdy rodzaj roweru wymaga wykorzystania nieco innych butów. Chodzi tutaj między innymi o specyfikę jazdy na poszczególnych rowerach, ale również o kształt pedałów. Szerokość butów five ten powinna być dopasowana do szerokości pedałów. Ponadto, rodzaj gumy na butach musi współgrać z materiałem, jaki posłużył do konstrukcji danych pedałów rowerowych.

Warto również pamiętać, że jazda na rowerze nie będzie komfortowa nawet w najlepszych butach, gdy nieodpowiedni będzie ich rozmiar. Stąd tez zawsze należy dobierać jak najlepiej pasujące do stopy obuwie rowerowe marki five ten.